Inteligentná elektroinštalácia

Zabudnite na starosti s domácnosťou, odteraz sa o seba postará sama

Viete čo všetko dokáže inteligentná elektroinštalácia?

Dokáže váš dom premeniť na oddaného služobníka, ktorý nikdy nezabúda, nepotrebuje spať a tak zjednodušuje váš život.

Jej možnosti sú rozmanité a závisí len od vás, nakoľko inteligentný dom chcete.

Aby ste získali jasnejšiu predstavu, priblížime vám, aké sú možnosti inteligentnej elektroinštalácie a čo všetko ňou dokážete riadiť.

inteligentná elektroinštalácia

Automatické ovládanie kúrenia

Presná teplota v miestnosti

Každému z nás vyhovuje pri rôznych činnostiach iná teplota miestnosti. Pri inej teplote radi oddychujete, pri inej spíte, pri inej radi pracujete.

S inteligentnou elektroinštaláciou si môžete nastaviť pre každú miestnosť inú ideálnu teplotu a tiež čas kedy sa má teplota meniť.

Aby ste sa v každej miestnosti cítili vždy príjemne.

Kúrenie ktoré sa učí

Nastavenie času, keby má byť v danej miestnosti aká teplota je jedna vec. Druhá je, keby túto teplotu naozaj dosiahne.

Môžete preto využiť režim učiaceho sa vykurovania. V čom spočíva?

Nastavíte čas a teplotu pre miestnosti a systém sa do 3 týždňov naučí, keby treba v ktorej miestnosti kúriť, aby sa dosiahla požadovaná teplota. Celý systém sa následne reguluje podľa potreby sám.

Koniec plytvaniu energiou

Za kúrenie už nikdy nebudete platiť nič, čo ste reálne nevyužili.

Stáva sa vám, že teplota v miestnosti často presahuje požadovanú teplotu? Že musíte často vetrať a obrazne takto vypúšťate oknom "svoje peniaze"?

Pri inteligentnom riadení vykurovania spotrebujete len toľko tepla, koľko naozaj využijete.

diaľkové ovládanie osvetlenia

Ovládajte osvetlenie centrálne

Osvetlenie je neodmysliteľnou súčasťou domu. O to viac domu inteligentného. Ako sami dobre viete, dobré osvetlenie robí divy s priestorom i atmosférou. Aké by to bolo, keby ste všetky svetlá mohli ovládať stlačením jedného tlačidla? Aké by to bolo z pohodlia sedačky pri zaslúženom oddychu? A aké myslíte že to je, ovládať svetlá v dome aj zo vzdialenosti 100 km?

Toto všetko, ale aj mnoho iného vám umožní práve inteligentná elektroinštalácia.

  • Ovládanie vypínačmi
  • Cez PC či smartphone
  • Iné ovládanie

Ovládanie klasickými vypínačmi

Ak máte radi klasiku, určite neodmietnete mať možnosť využiť na riadenie osvetlenia klasické vypínače. Predsa len, ide o veľmi praktickú formu ovládania.

To však nijak nebráni tomu, aby ste mohli osvetlenie ovládať aj centrálne. Umožní vám to napríklad naraz zhasnúť svetlá na jednom poschodí, prípadne potemniť celý dom.

Ovládanie osvetlenia cez PC a smartphone

Chcete mať možnosť meniť vaše osvetlenie odkiaľkoľvek a kedykoľvek? Áno, aj to je možné, pomocou aplikácii pre váš Android, iPhone či ľubovoľné PC. Čo všetko dokážete s touto realistickou hračkou nastaviť?

Prakticky všetko! Všetko, čo sa týka osvetlenia. Od zapnutia, cez intenzitu, farby, celkovú svetelnú scénu, až po vypnutie. Stáva sa vám, že ste doma zabudli zhasnúť? Pri ovládaní cez váš smartphone máte po starostiach.

Iné druhy ovládania osvetlenia

Klasické vypínače či smartphone nie sú jediné možnosti, ako môžete kontrolovať vaše osvetlenie. Nechávame voľnú ruku vašim potrebám a ovládanie osvetlenia im radi prispôsobíme.

Potrebujete ovládanie pomocou pohybových senzorov, prípadne časové ovládanie? Alebo chcete aby sa svetlá zapli na tlesknutie? Je to len na vás. Inteligentné ovládanie osvetlenia toto všetko umožňuje.

Ovládanie tieniacej techniky

Žalúzie, rolety, markízy. Aj tieto tieniace elementy môžete jednoducho ovládať centrálne.

Postaráte sa tak o optimálne chladenie alebo vyhriatie miestností v závislosti od ročného obdobia. Inteligentná elektroinštalácia vám umožňuje vytvoriť si rôzne svetelné scény a tie následne aplikovať podľa potreby.

Centrálnym ovládaním tieniacej techniky tak môžete účinnosť ovládania vyšvihnúť na maximum.

ovládanie tieniacej techniky

Automatické ovládanie

Nie len automatické, navyše aj inteligentné ovládanie! Nezáleží na tom, či používate tienenie pomocou roliet, žalúcií alebo markíz. Inteligentná elektroinštalácia hravo zautomatizuje ovládanie pre všetky tieniace elementy.

Rovnako ako vy, aj ovládanie tieniacej techniky rozoznáva podmienky okolitého prostredia a využíva ich pre svoju správnu fukčnosť.

Jednoduché prispôsobenie

To, že nastavíte funkcie v centrálnom ovládaní vás v žiadnom prípade neobmezuje. Všetko čo potrebujete môžete pohotovo prispôsobiť v reálnom čase.

Ak práve potrebujete zatiahnuť rolety pre chvíľkový odpočinok či sledovanie filmu, môžete tak okamžite urobiť.

Zmenilo sa počasie alebo máte chuť na viac slnka? Nič vám nebráni konať proti aktálnemu nastaveniu. Ovládanie máte vždy dokonale pod kontrolou.

Široká škála funkcií

Možnosti, ktoré vám poskytuje centrálne ovládanie, sú prakticky neobmedzené.

Máte radi kontrolu? Ovládajte svoju tieniacu techniku "manuálne".

Uprednostňujete poriadok? Nastavte si presné časy, keby sa čo vykoná.

Alebo si užívate bezstarostnosť? V tom prípade nastavte len nevyhnutné a zvyšok nechajte na svojho centrálneho pomocníka.

Bezpečnosť a alarm

Ochrana majetku je dnes stále aktuálnou témou. Obzvlášť ak ste investovali alebo chcete investovať do inteligentnej elektroinštalácie.

Načo ale platiť dvakrát, keď nemusíte?

Váš centrálny riadiaci systém možete zároveň využiť na zabezpečenie objektu. Všetko potrebné pre zabezpečenie totiž obsahuje, prípadne možno niektoré komponenty doplniť.

Získate tak plnohodnotný alarm chrániaci váš dom či iný objekt, ktorý bude v úplnom bezpečí.

alarm

  • Plaťte iba raz
  • Vzdialené ovládanie
  • Prispôsobenie

Plaťte iba raz

V prípade, že si zaobstaráte inteligentnú elektroinštaláciu, máte zároveň vyriešené zabezpečenie objektu. Množstvo komponentov sa totiž dá využiť aj pre funkcie alarmu.

Pohybové senzory, svetlá, tieniaca technika - to všetko už váš systém obsahuje, to všetko tiež alarm použije pre svoju prevádzku. Nezvaný návštevník isto zabudne na čo k vám vlastne prišiel, keď sa v dome rozsvietia všetky svetlá, zatiahnu rolety a spustí sa zlovestná hudba.

Vzdialené ovládanie alarmu

Tak ako môžete diaľkovo ovládať vaše kúrenie, môžete ovládať aj bezpečnostný systém. Alarm môžete kedykoľvek zapnúť i vypnúť, nech už ste v práci alebo na futbalovom stretnutí.

To ale nie je všetko. V prípade narušenia bezpečnosti vás alarm automaticky upozorní na to, že niečo nieje v poriadku. Forma odpovede systému môže byť rôzna. Môže ňou byť email, sms alebo aj telefonát, aby bola vaša pozornosť okamžite upriamená správnym smerom.

Individuálne prispôsobenie alarmu

Super tichý či hlasný "čo to dá". Inkognito volajúci pomoc či oznamujúci nebezpečnú udalosť na celú ulicu.

Nech už je vaša predstava o alarme akákoľvek, centrálny systém vám umožní individuálne nastavenie správania alarmu. Tlačidlá s rýchlym nastavením funkcie sú samozrejmosťou. Zapínajte i vypínajte alarm jedným centrálnym tlačidlom.

Čo ešte možno riadiť inteligentnou elektroinštaláciou...

centrálne ovladánie hudby

Inteligentné ovládanie hudby

Pod dokonalou kontrolou môžete mať aj ovládanie vašej hudobnej techniky.

Počuli ste už výraz Multiroom audio? Možno nie. Chceli by ste mať možnosť počúvať v každej izbe inú hudbu? Práve táto funkcionalita sa za daným výrazom skrýva. Odteraz môže každý počúvať svoju odľubenú hudbu bez toho, aby rušil iných členov domácnosti.

 

diaľkové ovládanie sauny

Diaľkové ovládanie sauny

Sauna je ideálnym miestom oddychu pre fyzický i duševný relax. Ak ju doma máte, určite o tom viete svoje.

Ako by sa vám páčilo, prísť domov po únavnom dni, zhodiť zo seba šaty a rovno sa uložiť do vopred vyhriatej sauny?

Centrálne ovládanie vám umožňuje zažiť i tieto pocity a užiť si zaslúžený odpočinok okamžite.

 

zníženie nákladov

Bezstarostné znižovanie nákladov

Všetky spomínané vymoženosti sledujú okrem zvýšenia pohodlia ešte jeden dôležitý cieľ.

Zníženie spotreby energie - ochrana životného prostredia i vašej peňaženky.

Človek je tvor zábudlivý. Inteligentná domácnosť ale nezabúda. Aj keď vy zabudnete zhasnúť, urobí to za vás. Keď zabudnete stiahnuť kúrenie, urobí to za vás. Ak nestihnete vytiahnuť žalúzie, zapnúť alarm, vypnúť hudbu ... už viac nebude riešiť tieto problémy, vyrieši ich za vás inteligentná elektroinštalácia.

Zaujala vás vidina domu, ktorý sa ovláda sám podľa vašich želaní?

Mám záujem o inteligentnú elektroinštaláciu / Chcem sa informovať